මිනිස්සු කළ කිසිවක් අහම්බෙන් හෝ නිකන් සිදු කළේ නෑ. කලා කෘති යන්නෙන් අදහස් කරන දේට පවා ආගමික විශ්වාසයන් හෝ එදිනෙදා පොදු ක්‍රියාකාරකම් සමඟ සම්බන්ධ වන නිශ්චිත අරමුණක් තිබුණි. සෑම දෙයක්ම අරමුණක් ඇතුව මිස කිසිවක් අරමුණක් නැතුව සිදු නොකලා. අමුද්‍රව්‍ය ස්වල්පයක් භාවිතා කරන ආකාරය සලකා බැලීමේදී මෙය අර්ථවත් ලෙස පැහැදිළි වන අතර, ඔබ ඔබේ ශිල්ප භාවිතා කරන සෑම දෙයකින්ම ඉතා වෙහෙස මහන්සි වී අස්වැන්න එකතු කර ගත යුතුව තිබුණි.

ව්‍යාපෘතියක් පසුගාමී වැඩ වලින් සමන්විත වූ විට, මෝස්තර ප්‍රායෝගික වේ යැයි පවසනවා. අපගෙන් බොහෝ දෙනෙක් එය නොදන්නවා විය හැකි නමුත් අදටත් අපගේ එදිනෙදා අයිතම් බොහොමයක ඒවගේ. සෝඩා කෑන් වල සිට කැන්වස් සපත්තු වල පැති සිදුරු දක්වා වන මෝස්තරයේ ඉතා කුඩා විස්තර ඇත. ඒවා මුලින් ම සෞන්දර්යාත්මක යැයි පෙනෙන්නට තිබුණත් ඇත්ත වශයෙන්ම ඒවා ඉතා ප්‍රයෝජනවත් අරමුණක් ඉටු කරයි. සමහර විට ඒවායේ අරමුණ පැහැදිලිවම පෙනෙන්නට තිබුණත් යථාර්ථයේ දී නිෂ්පාදනයේ අපේක්ෂිත අරමුණ ඔබ කිසි විටෙකත් නොසිතූ දෙයක්. මෙන්න එදිනෙදා ජීවිතයේ ඔබ දන්න නමුත් ඒවායේ අරමුණු හරිහැටි නොදන්නා දේවල් 20 ක්.


01 ඔබේ ජීන්ස් එකේ ඇති පස්වන සාක්කුව

ඩෙනිම් ජීන්ස් විශාල ප්‍රමාණයක පස්වන සාක්කුව ලෙස හඳුන්වන පැත්තෙන් ඇති කුඩා අමතර සාක්කුවක් ඇති බව ඔබ දැක ඇති. මිලියන ගණනක් දෙනා ඒ සාක්කුව භාවිතා කරන්න පුළුවන් ක්‍රම දහස් ගණනක් සොයාගෙන ඇති අතර, නැමුණු මුදල් දමා ගැනීමේ සිට ලිප්ස්ටික් එකක් දමන්න තරම් මෙම කුඩා සාක්කුව සැබවින්ම නිර්මාණය කර ඇත්තේ ඉතා නිශ්චිත අයිතමයක් මනසේ තබාගෙන.

1800 ගණන්වල මැද භාගයේ කැලිෆෝනියාවේ රන් පතල් කම්කරුවන්ට අදින්නට නියම කර තිබූ කලිසම ජීන්ස් වූ අතර ඔවුන් තබා ගත් වැදගත්ම භාණ්ඩවලින් එකක් වූයේ පොකට් ඔරලෝසුවයි. එය සාමාන්‍යයෙන් කුඩා හා මිල අධිකය. පස්වන සාක්කුව නිර්මාණය කර ඇත්තේ ඔවුන්ගේ මිල අධික සාක්කු ඔරලෝසු ආරක්ෂාකාරීව තබා ගන්න.


02.ඩෙනිම් ජීන්ස් වල ඇති ලෝහ රිවට් හෙවත් ලෝහ ඇණ

ඔව්, විශ්වාස කරන්න හෝ නොකරන්න ඔබේ ජීන්ස් වල ඇති කුඩා ලෝහ රිවට් ජීන්ස් එකට සවි කරන්න අරමුණක් ඇත. ඒ විලාසිතාවක් පෙන්නුම් කිරීමට පමණක් නොවේ, ජීන්ස් ඉරෙන්න පුළුවන් තැන් වල ඒවා උපායමාර්ගිකව සවි කර ඇත. වර්තමානයේ ඩෙනිම් ජීන්ස් විකුණනු ලබන්නේ ඒවා අපේ පෙනුමට සරිලන ආකාරයට වන අතර ඒවා මුලින් ගොවීන්, පතල් කම්කරුවන්, කම්කරුවන් වැනි කම්කරු පන්තිය අතර ජනප්‍රිය විය. පෙනෙන ආකාරයට ඔවුන්ගේ වැඩ ඇඳුම් ඉක්මනින් ඉරා යාම වළක්වා ගැනීම සඳහා හා දිගු කාලයක් පාවිච්චි කරන්න ඔවුන් ඉරීමට ඉඩ ඇති තැන් වලට රිවට් මසා භාවිතා කළා.

03. ඔබේ පෑන් ක්ලිප් එකේ (තොප්පියෙහි) ඇති සිදුර

ඔබ පෑන ලෝකයේ සෙසු රටවල් වල පෑන් වලට සමාන නම්, ඔබේ පෑන් ක්ලිපයේ ඇති කුඩා සිදුර කුමකටද යැයි කුඩා කාලයේ දී කල්පනා කළ බව ඔබට මතක ඇති. වැඩිහිටි වියට පා තබන විට පවා, තොප්පියෙහි කුඩා සිදුර දකින විට එය කුමක් කරන්න ඇති දැයි අප තවමත් කල්පනා කරමින් සිටී. තීන්ත අඛණ්ඩව ගලායාම පවත්වා ගැනීම සඳහා එය කිසියම් අමුතු ආකාරයකින් ඇති බව බොහෝ දෙනෙක් කියන නමුත් ඇත්ත වශයෙන්ම ඊට වඩා හොඳ පැහැදිලි කිරීමක් තිබේ.

පෑන් අපි අපේ ජීවිතයේ හැමදාම වගේ ප්‍රයොජනයට ගන්න නිසා පෑන් නිෂ්පාදකයින් තේරුම් ගත්තේ කුඩා දරුවන් යම් දිනෙක ඔවුන්ගේ කට තුළට පෑන් ක්ලිපය දමා ගතහොත් ගිලී හුස්ම හිරවීමට ඉඩ ඇතිවිය හැකි බවයි. තොප්පියේ සිදුරක් තැබීමෙන් ඔවුන් හුස්ම හිරවීම වැළැක්වීමට පියවර ගත් අතර එමඟින් යමෙකුගේ උගුරේ සිරවුණොත් ඔවුන්ගේ පෙණහලුවලට ක්ලිපය මගින් වාතය ආශ්වාස කළ හැකිය.

04.සෝඩා පොප් ටැබ් එකක ඇති සිදුර

සෝඩා කෑන් එකක ඇති අරමුණ ගැන දැන ගැනීමට ඇති සියල්ල ඔබ තේරුම් ගෙන ඇතැයි ඔබ සිතුවා විය හැකිය. නමුත් මේ ගැන ඔබ පුදුම වනු ඇත. සෝඩා කෑන් එක ඇති රසවත් පානය පහසුවෙන් විවෘත කිරීම සඳහා ටැබ් එකක් සමඟ කෑන් එක ඇත. මේවා විවිධාකාර වර්ණවලින් සහ ඒවායේ කොන් වල විවිධ විස්තර වලින් පැමිණිය හැකි වුවද, ඒ සෑම එකක්ම මුදුනේ තරමක් විශාල සිදුරක් ඇත. මෙම සිදුර ඔබේ සෝඩා මත ඉහළට ඔසවා තැබීමට ටැබ් එක යටින් ඔබේ ඇඟිල්ල පටලා ගැනීම පහසු කර ඇති බවක් පෙනෙන්නට තිබුණද, එහි අපේක්ෂිත අරමුණ ඇත්ත වශයෙන්ම ඔබේ බීම බටය රදවා දීමක් කිරීමයි. විවරය පුරා ටැබ් එක කරකවා ඔබේ බීම බටය දමන්න.

05.ඇඳුම් වල මසා ඇති කුඩා රෙදි කෑලි කොටස්

ඔබ සමහර විට ලස්සන අලුත් කමිසයක් හෝ කලිසමක් හෝ යට ඇඳුම් පවා මිල දී ගන්නා විට බොත්තමක් සහ කුඩා අඟල් 1 ක් පමණ ඇදුමට ගැලපෙන රෙදිපිළි සහිත කුඩා සිප්ලොක් බෑගයක් එන බව ඔබ දන්නවාද? ඊට හේතුව පැහැදිලිව පෙනේ. හරිද? ඔබ අවධානය යොමු නොකරන විට බොත්තමක් වැටෙන විට බොත්තමක් ද, ඔබේ ඇඳුම්වල කුඩා සිදුරක් ඇති විට එය වසා මසන්න අවශ්‍යයි. හොඳයි, මෙය ඉරී ගිය රෙදිපිළි මැසීමට සඳහා කදිමයි. නමුත් එහි ඇත්තේ රෙදි කොටස් 2ක් පමණි. මේ රෙදි කැබලි වල සැබෑ අරමුණ වන්නේ ඔබේ පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන පරීක්ෂා කර බැලීම ඒවා භාවිතය ඔබේ ඇඳුමට ගැළපෙන ඇඳුම විනාශ නොවන බව තහවුරු කර ගැනීමයි.

06.ඔබේ ගෑස් පොම්පයේ දර්ශකයේ ඇති ආලෝකය

ගෑස් පොම්පයක් නිසා ඔබ ලැජ්ජාවට පත් වූ එක් අවස්ථාවක් මෙන්න, එය අපෙන් හොඳම අයට සිදුවේ. ඔබේ ගෑස් ටැංකිය ඉදිරිපිට ප්‍රතිවිරුද්ධ පැත්තේ ඊතලයක් ඇති බව ඔබට වැටහී තිබේද? ඉතින්, දශක ගණනාවක් තිස්සේ අපගේ මෝටර් රථ ටැංකිය තිබෙන්නේ කුමන පැත්තේදැයි ඊතලය අපට පෙන්වා දී ඇති බව වටහා ගැනීමෙන් පසු බොහෝ රියදුරන් ඔබේ ලැජ්ජාව බෙදාගනු ඇතැයි දැන ගැනීම ඔබට සතුටක් වනු ඇත. ඔබේ වාහනයේ වායු දර්ශක ආලෝකය කෙරෙහි ඔබ වැඩි අවධානයක් යොමු කරන්නේ නම්, පොම්පය අසල ඊතලයක් ඇති බව ඔබට පෙනෙනු ඇත. එම ඊතලය මඟින් පෙන්නුම් කරන්නේ ඔබ ඉන්ධන ටැංකියේ කුමන පැත්තේ වාඩි වී සිටින්නේද යන්නයි. වෙනත් හුදෙක් පොම්ප හසුරුව විදුලි පහන් භාවිතා කර එය කුමන පැත්තේද යන්න දැක්වීමට භාවිතා කරයි.


07 කැන්වස් සපත්තු වල පැති සිදුරු

පසුගිය දශකය තුළ කැන්වස් සපත්තු විශාල වශයෙන් ජනප්‍රියත්වයට පැමිණ තිබේ. 20 වන ශතවර්ෂයේ මුල් භාගයේ පැසිපන්දු ක්‍රීඩකයින් සඳහා නිර්මාණය කරන ලද මෙම සපත්තුවල කුහර වලට සමාන වන පතුල අසල පැත්තේ අමතර සිදුරු දෙකක් අඩංගු විය. වසර ගණනාවක් තිස්සේ බොහෝ අය උපකල්පනය කර ඇත්තේ මෙම “අමතර” සිදුරු වායු ගලනය සඳහා හෝ හුදෙක් විලාසිතාවක් බවයි. ඇත්ත වශයෙන්ම මෙම සැලසුම සෑම පැසිපන්දු ක්‍රීඩකයෙකුගේම පාදවලට සරිලන සේ සකස් කර ඇති අතර, පැත්තේ ඇති සිදුරු දෙක මඟින් ඔවුන්ගේ සපත්තු වල ගැට ගසා ඇති ලේස් දිග හැරීම වළක්වා ගත හැකිය.

08.ළමා-ප්‍රතිරෝධක, පෙති සහිත බෝතල් පියන්

එම ළමා ආරක්ෂිත බෝතල් වලින් එකක් විවෘත කිරීමට ගොස් ඔබ කවදා හෝ කලකිරීමට පත්වී ඇත්නම්, ඔබේ ගැටලුවට විසඳුම ඔබ දෙස බලා සිටින බව දැන ගැනීමෙන් අද ඔබ සතුටු වනු ඇත. මෙම පෙති බහාලුම් බොහොමයක අමුතු පියනක් ඇති අතර ඒවා එක් එක් පැත්තෙන් සීල් කර මෙන් ඇත. මෙම පැතිවලින් එකක් සම්මතව සීල් කර ඇති අතර පෙති බෝතලය උඩින් “අගුලු දැමීම” නොකර කරකනු ඇත. මෙය එසේ වන්නේ ඔබ වටා කුඩා දරුවන් නොමැති විට සහ ළමා ආරක්ෂිත තොප්පිය ගලවා ගැනීම ඔබට කරදරයක් නම්, ඔබට අවශ්‍ය විටෙක ඔබේ ඖෂධය විවෘත කිරීම පහසු කිරීම සඳහා තොප්පියේ අනෙක් පැත්ත භාවිතා කළ හැකිය.


09 නෝට්බුක් මාජින්

නෝට්බුක් කඩදාසි යනු සිහින් සීමා තීරුවක් ඇති පොතකි. එබැවින් වැඩි ඉඩක් ලිවීමට එහි ඉතිරි වී තිබේද? හොඳයි, විශ්වාස කරන්න හෝ නොකරන්න, එම ආන්තිකයන් ඔබට එක් පිටුවකට වාක්‍ය කීයක් ගැළපිය හැකිද යන්න හෝ මඟ පෙන්වීමක් ලෙස සටහන් කර නොතිබුණි. ඔබේ කාර්යය ආරක්ෂා කිරීම සඳහා නිෂ්පාදකයින් ලිවීමේ කඩදාසි සඳහා මායිම් තීරුවක් යෙදීමට පටන් ගත්හ.

මීට පෙර ඉතිහාසයේ, මීයන් යනු බොහෝ මිනිසුන්ගේ නිවෙස්වල පොදු පදිංචිකරුවෙකු වූ අතර, ඔවුන්ගේ ප්‍රියතම කෑමක් වූයේ කඩදාසි ය. මීයන්ට හපන්නට දාරවල් වටා හිස් ඉඩක් තැබීමෙන් වැදගත් කාර්යයන් අහිමිවීමෙන් මීයන්ට පළමුවෙන් හපන්නට ආරක්ෂක දාරවල හිස් අවකාශයක් තැබීමෙන් ආරක්ෂා වන කඩදාසි වලට පුළුල් මායිමක් යෙදීම සහ පිටත දාරවල ලිවීම සාමාන්‍ය ඇඳ වීමෙන් හා ඉරී යාමෙන් ආරක්ෂා වේ.


10. ක්ෂණික ආහාර අවන්හල්වල ඇති කඩදාසි කුළුබඩු කෝප්ප

ක්ෂණික ආහාර අවන්හල් සෝස් සහ අබ සඳහා මෙතරම් කුඩා කෝප්ප භාවිතා කරන්නේ මන්දැයි ඔබ ඔබගෙන්ම අසා තිබේද? ඔවුන්ගේ කුඩාම ප්‍රමාණයේ බහාලුම්වල පවා ඔවුන් බැදුම් කරන ප්‍රමාණය මත පදනම්ව, ඔබට තව ටිකක් සෝස් අවශ්‍ය බව ඔවුන් දනී. එසේනම්, නැමුණු කඩදාසි කෝප්ප ඇයි? ඒ සියල්ලම එම ගුණයන්ගේ අරමුණට ගැලපේ. ඔබ කඩදාසි කෝප්ප දිග හරින විට, ඒවා කුඩා කඩදාසි තැටි බවට පත් වන අතර එමඟින් ඔබේ සියලු අවශ්‍යතා සඳහා විශාල සෝස් ප්‍රමාණයක් තබා ගත හැකිය.


11.ප්‍රයෝජනවත් පිහි තොප්පිය (ආවරණය)

මේ දිනවල බොහෝ ප්‍රයෝජනවත් පිහි හෝ කොටු කටර් පෑන් තොප්පියකට සමාන ඝන ප්ලාස්ටික් තොප්පියකින් පැමිණෙන බව ඔබ දැක ඇති. එහි හැඩය අනුව එය ඔබගේ කලිසම් හෝ කමිස සාක්කු වලට ඇලවීම සඳහා යැයි සිතිය හැකි අතර එය කළ හැකි නමුත් එය සැබවින්ම වෙනස් අරමුණක් ඉටු කරයි. ප්ලාස්ටික් තොප්පිය උපයෝගීතා පිහි රාමුවෙන් ඉවතට ගත හැකි අතර පිහිය අවසානයේ ඇති කප්පාදුව ඔබේ තලයෙහි කෙළවර කැඩුණොත් යටින් නව තියුණු රේසර් තලයක් සවි කළ හැකිය. පිහියෙන් ඉතිරි ලකුණු කළ තලය කැඩීමට ඔබේ දෑත් වෙනුවට තොප්පිය භාවිතා කිරීම ඉක්මන් හා පහසු වන අතර ඔබේ ඇඟිලිවලට විය හැකි අනවශ්‍ය කැපුම් වළක්වයි.


13.ප්ලාස්ටික් පියන ඇති ඉවත දැමිය හැකි කෝප්ප

ඉවත දැමිය හැකි කෝප්පවල ඇති ප්ලාස්ටික් පියන කුමක් දැයි මුලින් පැහැදිලිව පෙනේ. ඔබේ බීම ටික කෝප්පය තුළ පරෙස්සමෙන් තබා ගැනීමට, නමුත් එය එකම අරමුණ නොවේ. ඉවත දැමිය හැකි ප්ලාස්ටික් පියනෙහි මූලික සැලසුම සැබවින්ම විවිධාකාර වේ. එය බහාලුම තුළ ආරක්ෂිතව දියර තබා ගැනීමට පමණක් නොව, ඔබ ඔබේ බීම එක පානය කිරීමට සුදානම් වන විට, පියනෙහි විශේෂිත දාර ඇති අතර එමඟින් එය දෙගුණයක් කර වෙරළ බඩ යාත්‍රාවක් ​​මෙන් ඔබේ කෝප්පයේ පාදම වැළඳ ගත හැකිය. පියන නිපදවනු ලබන්නේ මෙම ශ්‍රිතය මනසේ තබාගෙන වන අතර සෑම ප්‍රමාණයකම කෝප්ප අනුරූපවල පදනමට ගැලපේ.


14.යතුරුපුවරුවක ලිපි සැකසීම

යතුරුපුවරු අකුරු එලෙස සකසා ඇත්තේ මන්දැයි ඔබ කවදා හෝ කල්පනා කර තිබේද? ඒවා අකාරාදී පිළිවෙලට තබා ගැනීම වඩා අර්ථවත් නොවේද? හොඳයි, . මෙතෙක් සොයාගත් පළමු යතුරුපුවරුව යතුරු ලියනයකට අයත් වූ අතර එය යාන්ත්‍රික ලෝහ ආයුධවලින් ක්‍රියාත්මක විය. මුලදී, යතුරු අකාරාදී පිළිවෙලට සකසා ඇති නමුත් යතුර “ආයුධ” හරස් රැහැන් හා හිර වී ඇති බැවින් යතුරු ලියනය කරන්නන් ස්වභාවිකවම වේගයෙන් යතුරු ලියනය කිරීම අවසන් වනවා. මිනිසුන් දැනටමත් වේගවත් බව දැන ගැනීම ඔබට වේදනාවක් විය හැකි අතර යතුරුපුවරු නිෂ්පාදකයින් යතුරු ලියනය කරන්නන් හිතාමතාම මන්දගාමී කිරීම සඳහා යතුරු අනුපිළිවෙල අහඹු ලෙස සිදු කළා. ඔවුන් එය නැවත වෙනස් කර නැත. එබැවින් ඔබ ඔබේ ටයිප් කිරීමේ වේගය වැඩි කරන්න.

15.බොබී පින් එකකරැලි සහිත පැත්ත (ක්රේල් කොන්ඩ කටුවක)


බොහෝ විට, ඔබ කොණ්ඩයේ ක්රේල් කටු ගොඩක් ඇති ගැහැණු ළමයෙක් දුටු විට, ඔවුන් සාමාන්‍යයෙන් රැලි සහිත පැත්ත පිටතට ගසා ඉන්නවා දැක ඇති. මෙයට හේතුව බොහෝ කාන්තාවන් උපකල්පනය කරන්නේ පින් එකේ රැලි විලාසිතා සඳහා ඇති බවයි. සැබෑ පරමාර්ථය නම්, කොණ්ඩය යටින් ඇති කොණ්ඩයට තරංග අල්ලා ගැනීමෙන් එම කොණ්ඩය තදින් අල්ලා ගැනීමයි.

16.බඳුන් හා පෑන් හැඩලවල ඇති සිදුරු

මේ දිනවල බොහෝ භාජන හා පෑන් පැමිණෙන්නේ සිහින්, ඉලිප්සාකාර හැඩැති සිදුරක් ඇති හැඩල වලින්. මෙම සිදුරු එහි ඇති බව පෙනේ, එවිට ඔබ ඔබේ භාජන හා බඳුන් ගබඩා කරන විට ඒවා එල්ලා ගත හැකිය. අනෙක් අතට, ඔවුන්ගෙන් බොහෝ බදුන් එල්ලා තැබීමට අදහස් කරන කුහරය හරහා යකඩ වළල්ලක් සවි කර ඇති අතර, අඬුවේ සිදුරේ අක්‍රමවත් හැඩය බොහෝ කොකු වලට නොගැලපේ. එයට හේතුව පෑන්-හැන්ඩ්ල්ස් වල සිදුරේ සැබෑ අරමුණ වන්නේ බොහෝ කලවම් කරන හැඳි වල අඬුව තබා ගැනීමයි. මේ ආකාරයෙන් හැන්දක කෙළවර කෙලින්ම බඳුනට උඩින් එල්ලී ආහාර පිසීමෙන් ඇති වන අවුල අවම කරයි.


17වෙන් කළ හැකි හෙඩ්රෙස්ට්

හෙඩ් රෙස්ට් හි සැලසුම තරමක් ඉදිරියෙන් ඇති අතර, ඒවා කොතරම් උස හෝ කෙටි වුවත් ඕනෑම කෙනෙකුගේ හිසට පහසුවෙන් ගැළපෙන පරිදි සකස් කර ඇත. මෙය අර්ථවත් වුවත්, ඒවා සම්පූර්ණයෙන්ම වෙන් කළ හැක්කේ ඇයි? ඔබ ඔබේ හිස් වැස්ම සම්පූර්ණයෙන්ම ඔළුවෙන් ඉවතට ගත් විට, එය ශක්තිමත්, දිගු ලෝහ බාර් දෙකකින් යුක්තව ඇත. ඔබ කවදා හෝ ඔබේ මෝටර් රථය තුළ සිරවී සිටින බව සොයාගෙන ඉක්මනින් පිටතට යාමට අවශ්‍ය නම්, ඔබට ඔබේ හිස් වැස්ම වෙන් කර ලෝහ බාර් භාවිතා කර ඔබේ කවුළුව බිඳ දැමිය හැකිය.


18.ඔබේ ගුවන්යානයේ කවුළුවේ ඇති කුඩා සිදුර

ඔබ බොහෝ වේලාවක් පියාසර කිරීමට වැය කරන්නේ නම්, ඔබේ ගුවන්යානා කවුළුවේ ඇති කුඩා සිදුර වරකට හෝ දෙකකට පෙර ඔබ භාවිතා කළ හැකි අවස්ථා වලදී ඔබව පෙරළා දැමීමට ඉඩ තිබේ. කවුළුවේ පතුලේ ඇති කුඩා විවරය සැබවින්ම අරමුණු දෙකක් ඉටු කරයි. පළමුවෙන්ම, එය ගුවන් යානයට අධික පීඩන ගොඩනැඟිල්ලක සිට ජනේලය උන්නතාංශයට නැගීමට ඉඩ සලසයි. දෙවනුව, මගීන්ගේ සියලු උණුසුම් හුස්ම සමඟ ජනේල නොපැහැදිලි වීම වළක්වා ගත හැකි ය.


19.අයිෆෝන් එකක කාච සහ ෆ්ලෑෂ් අතර ඇති කුඩා කළු තිත

ඔබ අයිෆෝන් එකක් භාවිතා කරන්නෙකු නම්, ඔබේ අයිෆෝනය පිටුපස ඇති කාචය සහ ෆ්ලෑෂ් අතර ඇති කුඩා කළු තිත ඔබ දැනටමත් දැක ඇති. මෙම කළු තිත සැබවින්ම තුන්වන මයික්‍රෆෝනයකි. පසුබිම් ශබ්දය ඉවත් කිරීමෙන් උසස් ශබ්ද තත්ත්වයක් ලබා දීමේ අරමුණින් එය නිර්මාණය කර ඇති අතර ප්‍රසංගයක් වැනි ජනාකීර්ණ ස්ථානයක වීඩියෝ පටිගත කිරීමේදී වඩා හොඳ ශබ්දයක් මෙයින් ලබා දෙනවා.


20.සිලිකා ජෙල් පැකට්

හරි, අපි කවුරුත් දන්නවා කුඩා සිලිකා ජෙල් ඇසුරුම් “නැවුම්බව ආරක්ෂා කර ගැනීම” සඳහා සමහර නිෂ්පාදන සමඟ ඇතුළත් කර ඇති බව. නිෂ්පාදන ආරක්ෂා කර ගැනීම සඳහා මෙම “සිලිකා” කුඩා පැකට්ටුව ක්‍රියා කරන්නේ කෙසේදැයි ඔබ කවදා හෝ කල්පනා කර තිබේද? සිලිකා ජෙල් යනු ඩෙසිකන්ට් ලෙස හැඳින්වෙන දෙයක් වන අතර එයින් අදහස් කරන්නේ එය ආසන්න පරිසරයේ තෙතමනය උරා ගැනීමට නැඹුරු වන බවයි. කුඩා පැකට් තුළ මෙම සිලිකා ජෙල් පබළු පිරී ඇති අතර එය සංවෘත පරිසරයක දී ආර්ද්‍රතාවය 50% ක් දක්වා අවශෝෂණය කර ගත හැකි අතර අධික තෙතමනය සහිත නරක් විය හැකි ඕනෑම දෙයක් ලස්සන හා වියලි ලෙස තබා ගැනීමට උපකාරී වේ. එමනිසා, එම පැකට් නිෂ්පාදන තුළට දමා තබන්න.

Suggestions

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here