දිනපතාම අපේ ශරීරය විවිධ විසබීජ වලට නිරාවරණය වේ.තවද විවිධ,ශරීරයට අහිතකර ප‍්‍රතිපල ලබාදෙන විස ද‍්‍රව්‍යන් අප ලබාගන්න ආහාර මගින් හා පරිසර දුෂණය මගින් ශරීරගත වේ.මෙමගින් ශරීරය මත ඍනාත්මක බලපෑමක් ඇතිකරයි.ඒ නිසයි ශරීරය මේ ද‍්‍රව්‍ය වලින් පිරිසිදු කරගැනීම මෙතරම් අත්‍යවශ්‍ය කාරනාවක් වනුයේ. මෙලෙස ශරීරය පිරිසිදු කරගැනීමේ කටයුත්ත හේතුවෙන් ශරීරයේ අන්තර්ගත වන පිළිකාකාරකයන්ද ඉවත් වී යයි.ශරීරය වස විස වලින් පිරිසිදු කරගැනීමේ සාර්ථකම ක‍්‍රමය වන්නේ අතුරු ආබාධ වලින් තොර ස්වභාවික ක‍්‍රමයන් යොදා ගනිමින් එම කාර්ය සිදු කිරීමයි.එමගින් ඔබේ ප‍්‍රතිශක්තීකරණ ශක්තිය තවත් වර්ධනය කෙරෙන අතරම ශරීරයේ බර අඩු කරයි,අධික මේදය දහනය කර නිරෝගී සෞඛ්‍යක් උරුම කරදෙයි.

ශරීරයේ අධික මේදය තැම්පත් වීම හේතුවෙන් අධි රුධිර පීඩනය,දියවැඩියාව හා හදවත සම්බන්ධ රෝගයන් විශාල ප‍්‍රමාණයක් ඇතිවීමේ අවදානම ඇත.පරීක්ෂනයන් වලට අනුව දියවැඩියාවේ මුලික රෝග ලක්ෂණය ලෙස අධික මේදය තැම්පත් වීම නැතිනම් තරබාරු බව හදුනාගෙන ඇතඅධික මේදය තැම්පත් වීම වලකාලන තැම්පත් වී ඇති මේදය ඉවත් කරගැනීමේ විශ්මිත පිලියමක් පහත දක්වා ඇත.

අවශ්‍ය ද‍්‍රව්‍

යපිපිඤ්ඤා ගෙඩි 1 ක්
දෙහි ගෙඩි 1/2ක්
ගාගත් ඉගුරු මේස හැඳි 1ක්
පාස්ලි අතු කිහිපයක්
වතුර කෝප්ප 1/3ක‍්‍රමයසියලූම ද‍්‍රව්‍ය එකට මිශ‍්‍ර කර හොඳින් බ්ලෙන්ඩර් කරගන්න.
මෙම මිශ‍්‍රණය දිනපතා නින්දට යාමට පෙර පානය කරන්න.දින කිහිපයකින් ඔබට වෙනසක් දැනුනු නොඅනුමානයි.

Suggestions

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here